Dla Wałbrzyskiego policjanta nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem ukończył ponad 80-kilometrowy ,,Bieg Rzeźnika”

Dla Wałbrzyskiego policjanta nie ma rzeczy niemożliwych. Tym razem ukończył ponad 80-kilometrowy ,,Bieg Rzeźnika”

W miniony weekend wałbrzyski policjant – asp. szt. Grzegorz Karwacki – wystartował w zorganizowanym na terenie Bieszczad w województwie podkarpackim biegu na ponad 80 km. Nasz funkcjonariusz „XX Bieg Rzeźnika”, w którym startuje się parami, pokonał wraz ze swoim kolegą z klubu sportowego „Kat Cross Wałbrzych” Łukaszem Konopką w czasie blisko 17 godzin, co jak na bardzo trudne warunki pogodowe jakie panowały na trasie, jest wynikiem godnym uznania. Wielu zawodników, pomimo przedłużenia zamknięcia mety, nie było w stanie ukończyć tak długiego dystansu.

Zawodnicy wystartowali w miniony piątek o godzinie trzeciej w nocy w Komańczy, a mieli do pokonania dystans ponad 80 kilometrów na trasie biegowej z łączną sumą przewyższeń ponad 4,1 tys. metrów. Zamknięcie mety wstępnie zaplanowano na godzinę dwudziestą, ale w związku z obfitymi opadami deszczu i problemami na zabłoconej trasie, ostatecznie zamknięto ją o godzinie dwudziestej trzeciej.

Najlepsza para finiszowała już po blisko 10 godzinach. Na 377 zgłoszonych do zawodów zespołów, oficjalnie sklasyfikowanych w „Biegu Rzeźnika” w zostało 285 ekip, a wałbrzyska dwójka dotarła do mety po 16 godzinach 50 minutach i 47 sekundach i uplasowała się na 186 miejscu. W kategorii par męskich nasi biegacze znaleźli się na 130 pozycji.

Asp. szt. Grzegorz Karwacki, wałbrzyski policjant z ponad 28 letnim stażem, a reprezentujący na co dzień klub sportowy „Kat Cross Wałbrzych” pokazuje, że ne ma dla niego rzeczy niemożliwych. Wielokrotnie startował już w ultramaratonach. Ukończył także pełne dystanse triathlonowych ironmanów na łącznym dystansie 226 km. Oczywiście po raz kolejny doświadczonemu funkcjonariuszowi wałbrzyskiej komendy życzymy zdrowia i wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych dalszych celów sportowych.

Źródło: Komenda miejska Policji w Wałbrzychu

Previous Rozbił trzy szyby w mieszkaniu sąsiada strzelając z procy, a w miejscu zamieszkania posiadał narkotyki
Next Powiatowy dzień dziecka

Może to Ci się spodoba

Turniej Trampkarzy o Puchar Starosty Powiatu Wałbrzyskiego

W sobotę 30 stycznia 2021 r. w hali sportowej przy ul. Waryńskiego w Boguszowie-Gorcach miał miejsce Turniej Trampkarzy o Puchar Starosty Powiatu Wałbrzyskiego. Młodym sportowcom kibicowała Wicestarosta Pani Iwona Frankowska, która w imieniu Zarządu

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

E-sport przyciąga coraz więcej graczy i widzów

Mistrzostwa w grach komputerowych ogląda blisko 256 mln osób na całym świecie. Rynek wart jest obecnie 0,5 mld dol., a w 2019 roku ma sięgnąć 1,1 mld dol. – wynika z szacunków Newzoo.

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź