Nie daj się zaskoczyć na drodze – sprawdź, w czym pomoże Ci pomoc drogowa!

Nie daj się zaskoczyć na drodze – sprawdź, w czym pomoże Ci pomoc drogowa!

Poruszając się samochodem, sporadycznie możemy napotkać niespodziewane sytuacje, które uniemożliwią nam dojazd do punktu docelowego. Z każdej opresji wyciągnie Cię profesjonalna pomoc drogowa!

Profesjonalne holowanie pojazdów i pomoc na drodze

Absolutnie każdy samochód, niezależnie od wieku czy sposobu eksploatacji, może ulec awarii. Czasami niespodziewana sytuacja może spotkać nas na drodze, uniemożliwiając kontynuację jazdy. W innych sytuacjach problemy techniczne nie pozwolą nawet ruszyć samochodem z parkingu. W takich sytuacjach warto skorzystać z usług profesjonalistów z firmy Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior.

Pomoc drogowa pozwoli w bezpieczny sposób odholować uszkodzony pojazd do warsztatu

Usługi profesjonalnej pomocy drogowej nie ograniczają się wyłącznie do holowania uszkodzonych czy też rozbitych pojazdów. Naszym zadaniem jest pomoc kierowcom w niespodziewanych sytuacjach napotkanych na drodze. Podczas codziennej pracy zajmujemy się między innymi dowozem paliwa, awaryjnym otwieraniem samochodów, jak i zmianą koła w razie uszkodzenia opony. Nasze usługi dostępne są 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wszystko to po to, by zapewnić naszym klientom jak najwyższy poziom komfortu! Obsługujemy zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe.

Twój samochód uległ awarii? Zobacz, co należy zrobić!

Każdy samochód, nawet fabrycznie nowy może ulec awarii. W takiej sytuacji często zdarza się, że kontynuacja jazdy nie będzie możliwa, a my pozostaniemy z uszkodzonym pojazdem na poboczu, czy też na osiedlowym parkingu. Co należy zrobić? Jak zadbać o nasz samochód? Jeżeli znajdujesz się na drodze, musisz przede wszystkim zadbać o prawidłowe oznakowanie. Uruchom światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości od pojazdu. Dzięki temu inni uczestnicy ruchu będą wiedzieć, że coś dzieje się na drodze, tym samym będą bardziej uważni i dostosują swoją prędkość do ewentualnego zagrożenia na drodze.

Pamiętaj o zabezpieczeniu pojazdu – włącz światła awaryjne i ustaw trójkąt ostrzegawczy.

Jeżeli Twój pojazd blokuje drogę, postaraj się zepchnąć go na bok. W ten sposób zapewnisz innym samochodom możliwość swobodnego przejazdu. Teraz następuje doskonały moment, by wezwać pomoc drogową, która pozwoli usunąć usterkę na drodze lub odholować uszkodzony pojazd do serwisu. Korzystając z naszych usług, możesz mieć pewność, że Twój samochód zostanie bezpiecznie i szybko przetransportowany pod wskazany wcześniej adres.

Jak zabezpieczyć pojazd po wypadku lub kolizji drogowej?

W razie wypadku należy pamiętać o zabezpieczeniu pojazdu poprzez wyłączenie silnika, zaciągnięcie hamulca ręcznego i włączenie świateł awaryjnych.

Wypadki chodzą po ludziach i często są efektem nieuwagi wśród kierowców. W sytuacji, gdy dojdzie do kolizji drogowej, należy odpowiednio zabezpieczyć pojazdy, by zapewnić pełne bezpieczeństwo sobie oraz innym uczestnikom ruchu. W tym celu powinniśmy unieruchomić pojazd, wyłączając silnik oraz zaciągając w tym celu hamulec ręczny. Aby zadbać o odpowiednie oznakowanie, uruchamiamy światła awaryjne oraz ustawiamy trójkąt ostrzegawczy w odpowiedniej odległości za samochodem. Ponadto dla własnego bezpieczeństwa należy założyć kamizelkę odblaskową, która zwiększy naszą widoczność na drodze. Wówczas przystępujemy do wezwania pomocy, telefonując pod numer alarmowy 112.

Co należy zrobić w przypadku zatrzaśnięcia kluczyków?

Nowoczesne samochody często posiadają funkcję automatycznego zamykania drzwi. W ten sposób pojazd jest chroniony przed możliwością ewentualnej kradzieży. Z drugiej strony taki stan rzeczy zwiększa ryzyko zatrzaśnięcia kluczyków wewnątrz auta. Co zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim podejdźmy do całej sytuacji na spokojnie. Nadmierna panika z pewnością nie pomoże, a wręcz zaszkodzi całej sprawie. Najlepszym rozwiązaniem jest otwarcie pojazdu z wykorzystaniem zapasowego pilota. Niestety rzadko kiedy zdarza się, że nosimy przy sobie dodatkowy zestaw kluczy. Często wykorzystywaną metodą otwarcia samochodu jest wprowadzenie do wnętrza drutu (na przykład wieszaka lub starej anteny). Ten sposób wymaga wyjątkowej dokładności, ponieważ musimy tracić końcówką drutu w przycisk otwierania drzwi – ten zlokalizowany na pilocie dołączonym do kluczy lub ten, który umieszczony jest zwykle na boczku drzwiowym. Jeżeli operacja się powiedzie, samochód otworzy się, a my odzyskamy dostęp do kluczyków! Awaryjne otwarcie pojazdu można również powierzyć profesjonalistom. Pracownicy pomocy drogowej posiadają wiedzę oraz odpowiednie narzędzia, dzięki którym szybko otworzą nasze auto!

Samochód nie odpala? Sprawdź, co może być przyczyną!

Czy zdarzyła Ci się kiedyś sytuacja, gdy Twój samochód odmówił współpracy i zwyczajnie przestał odpalać? Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele. Możemy zaliczyć do nich między innymi:

  • niesprawny akumulator,
  • niepoprawnie działające klemy (zaciski) akumulatora,
  • uszkodzony rozrusznik,
  • brak paliwa,
  • zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu.

Głównym podejrzanym zwykle jest jednak akumulator. Wraz z wiekiem jego pojemność maleje, a co za tym idzie, do prawidłowej pracy wymaga systematycznego ładowania. Problem z odpalaniem silnika jest jednak szczególnie widoczny w okresie zimowym, gdy temperatura na zewnątrz kształtuje się znacząco poniżej zera. W takiej sytuacji warto rozważyć wymianę akumulatora na nowy, bądź przynajmniej sprawdzenie jego stanu. Szybkim rozwiązaniem problemu jest natomiast odpalenie samochodu przy pomocy kabli rozruchowych i drugiego pojazdu. Alternatywnym rozwiązaniem może być także specjalistyczny starter silnika, który często jest elementem wyposażenia pojazdów pomocy drogowej.

Skorzystaj z profesjonalnych usług pomocy drogowej!

Nasza firma zapewnia kompleksową pomoc na drodze przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj nieplanowanej sytuacji spotkał Cię na drodze. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych profesjonalnych usług. Zapewniamy szybki dojazd na miejsce i kompleksową pomoc od A do Z. Jeżeli Twój samochód ulegnie wypadkowi lub awarii, postaramy się jak najszybciej zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz odholować pojazd we wskazane miejsce, na przykład do autoryzowanego serwisu obsługi czy wprost pod Twój dom. Z chęcią pomożemy także w awaryjnym uruchomieniu Twojego samochodu w przypadku problemów z akumulatorem, a także wydobędziemy Twój pojazd z zaspy lub zaśnieżonego, czy też oblodzonego parkingu. W razie potrzeby dowieziemy potrzebne paliwo albo zajmiemy się wymianą koła, nawet w najtrudniejszych warunkach. Jesteśmy dostępni przez całą dobę, również w niedzielę i święta! Spotkała Cię niespodziewana sytuacja na drodze? Nie przejmuj się, zachowaj spokój i skorzystaj z naszej pomocy!

Pomoc Drogowa Usługi Transportowe AERA Ewa Misior
ul. Niepodległości 131a
58-303 Wałbrzych

Telefon: +48 889 110 304
https://www.pomocdrogowa.walbrzych.pl/kontakt/

Previous Sztuczna Trawa na Balkonie: Zielona Przestrzeń w Mieście
Next Gdzie w Wałbrzychu wymienić butlę saturatora SodaStream? – Spinel Soda

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Czego potrzebuje dziecko, aby pójść do szkoły – lista wyprawki szkolnej

Wielu rodziców ma mętlik w głowie, jak właściwie wyposażyć swoje dziecko, niezależnie od tego, czy posyłają je po raz pierwszy do szkoły podstawowej, czy po wakacjach wraca do gimnazjum. Odpowiednio

Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu

Niech rzuci kamieniem ten, kto nie lubi czystego i zadbanego samochodu. Z całą powagą, większość ludzi woli czysty, błyszczący i zadbany samochód od brudnego i porysowanego. Nieważne jak stary czy

Jak i czym rąbać drewno – siekiera, łuparka do drewna

Właściciele domów jednorodzinnych często są zmuszeni do samodzielnego rąbania drewna, np. w celu przygotowania polan do kominka. Do tego zadania można użyć albo tradycyjnej siekiery, albo specjalnej łuparki. Jakich narzędzi

Tłumaczenie testów na koronawirusa

Od roku słowa „pandemia”, „koronawirus” i „COVID-19” są stale na ustach wszystkich. Mają one wpływ na każdy aspekt naszego życia, w tym również na biznes. Odczuwamy te zmiany w naszej

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź