Materace Wałbrzych – o czym pamiętać, kupując nowy model?

Materace Wałbrzych – o czym pamiętać, kupując nowy model?

Zakup materaca nie zdarza się często. Jest to sprzęt, który ma posłużyć na długi czas, co sprawia, że mało kto ma doświadczenie w jego wyborze. Postawienie na coś, co wydaje się wygodne, nie będzie wystarczające, aby zapewnić wysoki komfort własnemu kręgosłupowi. Na odpowiednio dobrany materac składa się wiele części, które muszą ze sobą współpracować. Jakie parametry są ważne i dlaczego? Warto się temu przyjrzeć.

Twardość materaca – dlaczego jest tak ważna?

Jest to bardzo ważny aspekt, bez którego dostosowania bardzo trudno będzie o spokojny i zdrowy sen. Źle dobrana twardość materaca może prowadzić do bezsenności i bólu kręgosłupa, który przekształcić się może w poważne schorzenia. Brak snu doprowadzi z kolei do spadku koncentracji i innych zdolności kognitywnych podczas dnia. Dobry materac to materac dopasowany pod względem twardości – jak jednak go dobrać?

Założenie jest proste – im cięższa osoba, tym twardszy powinna kupić materac. Łączy się to z tym, że rolą posłania jest utrzymanie optymalnej krzywizny kręgosłupa. Zbytnie zapadanie się bądź spanie na zbyt twardym podłożu może mieć bardzo niekorzystne konsekwencje. Dlatego przyjęło się, że każda zdrowa dorosła osoba poniżej 90 kg powinna postawić na materac średniotwardy. Każdy, kto przekracza tę granicę, powinien zaopatrzyć się w materac twardy bądź bardzo twardy.

Wszystko to zmienia się, jeśli osoba jest chora. Wtedy warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w dobraniu odpowiedniej twardości. Materac powinien również pochodzić od zaufanej firmy, którą jest na przykład Hilding. Posiada ona wiele marek, które od wielu lat dostarczają wysokojakościowych posłań i akcesoriów do snu – są to między innymi Natura, Fitsleep, jak i Sleepmed.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Mając już wybraną twardość materaca, trzeba zastanowić się nad jego rodzajem. Pewnie kategorie łączą się bardziej z daną twardością, niż inne.

Biorąc pod uwagę materace piankowe, trzeba wiedzieć, że występują one głównie w wersjach średnio twardych, choć zdarzają się wyjątki. Z tej racji są one bardzo uniwersalne i nadadzą się dla wielu osób. Ich termoelastyczna technologia, którą zapewniają pianki, takie jak Visco w modelu Hilding Salsa, dopasowuje się do kształtów użytkownika, reagując na jego ciężar i ciepło.

Jeśli spojrzeć na materace sprężynowe, to są one zdecydowanie najczęściej spotykane w wersjach twardych – dobrym przykładem jest Hilding Lambada. Jej kieszonkowa technologia PocketPlus pozwala na zachowanie odpowiedniej elastyczności również w przypadku par, gdyż każda ze sprężynek działa niezależnie. Dzięki temu materac ten dostosowuje się do każdego użytkownika z osobna.

Niezależnie od rodzaju, materace Wałbrzych sprawdzą się świetnie tylko jeśli zostaną wyposażone w odpowiedni pokrowiec. Jedną z ciekawszy opcji jest Hilding Elips, który zapewnia czystość i redukcję alergenów po każdym praniu.

Co warto dokupić do materaca?

Nie można zapomnieć, że materac to podstawa, którą wspomagają inne elementy. Jednym z najważniejszych z nich jest odpowiednio dobrana poduszka, która zachowa głowę w odpowiedniej pozycji, redukując możliwość bólu karku podczas następnego dnia.

Warto też wyposażyć się w odpowiednią kołdrę, która dociąży ciało, pozwalając lepiej pracować materacowi, jak i poduszce. Wszystko to razem pozwoli na długi, spokojny i relaksujący sen.

Previous 101 rocznica Bitwy Warszawskiej
Next Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

Może to Ci się spodoba

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Jak i czym rąbać drewno – siekiera, łuparka do drewna

Właściciele domów jednorodzinnych często są zmuszeni do samodzielnego rąbania drewna, np. w celu przygotowania polan do kominka. Do tego zadania można użyć albo tradycyjnej siekiery, albo specjalnej łuparki. Jakich narzędzi

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

Noc Muzeów w Komendzie Głównej Policji. Wśród uczestników policjant z Krakowa

Przed kilkoma dniami w Komendzie Głównej Policji odbyła się ”Noc Muzeów”. Bramy KGP otwarte były dla zwiedzających od godziny 18:00 do północy. Ilość chętnych była tak duża, że już na

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź