Materace Wałbrzych – o czym pamiętać, kupując nowy model?

Materace Wałbrzych – o czym pamiętać, kupując nowy model?

Zakup materaca nie zdarza się często. Jest to sprzęt, który ma posłużyć na długi czas, co sprawia, że mało kto ma doświadczenie w jego wyborze. Postawienie na coś, co wydaje się wygodne, nie będzie wystarczające, aby zapewnić wysoki komfort własnemu kręgosłupowi. Na odpowiednio dobrany materac składa się wiele części, które muszą ze sobą współpracować. Jakie parametry są ważne i dlaczego? Warto się temu przyjrzeć.

Twardość materaca – dlaczego jest tak ważna?

Jest to bardzo ważny aspekt, bez którego dostosowania bardzo trudno będzie o spokojny i zdrowy sen. Źle dobrana twardość materaca może prowadzić do bezsenności i bólu kręgosłupa, który przekształcić się może w poważne schorzenia. Brak snu doprowadzi z kolei do spadku koncentracji i innych zdolności kognitywnych podczas dnia. Dobry materac to materac dopasowany pod względem twardości – jak jednak go dobrać?

Założenie jest proste – im cięższa osoba, tym twardszy powinna kupić materac. Łączy się to z tym, że rolą posłania jest utrzymanie optymalnej krzywizny kręgosłupa. Zbytnie zapadanie się bądź spanie na zbyt twardym podłożu może mieć bardzo niekorzystne konsekwencje. Dlatego przyjęło się, że każda zdrowa dorosła osoba poniżej 90 kg powinna postawić na materac średniotwardy. Każdy, kto przekracza tę granicę, powinien zaopatrzyć się w materac twardy bądź bardzo twardy.

Wszystko to zmienia się, jeśli osoba jest chora. Wtedy warto skonsultować się ze specjalistą, który pomoże w dobraniu odpowiedniej twardości. Materac powinien również pochodzić od zaufanej firmy, którą jest na przykład Hilding. Posiada ona wiele marek, które od wielu lat dostarczają wysokojakościowych posłań i akcesoriów do snu – są to między innymi Natura, Fitsleep, jak i Sleepmed.

Jaki rodzaj materaca wybrać?

Mając już wybraną twardość materaca, trzeba zastanowić się nad jego rodzajem. Pewnie kategorie łączą się bardziej z daną twardością, niż inne.

Biorąc pod uwagę materace piankowe, trzeba wiedzieć, że występują one głównie w wersjach średnio twardych, choć zdarzają się wyjątki. Z tej racji są one bardzo uniwersalne i nadadzą się dla wielu osób. Ich termoelastyczna technologia, którą zapewniają pianki, takie jak Visco w modelu Hilding Salsa, dopasowuje się do kształtów użytkownika, reagując na jego ciężar i ciepło.

Jeśli spojrzeć na materace sprężynowe, to są one zdecydowanie najczęściej spotykane w wersjach twardych – dobrym przykładem jest Hilding Lambada. Jej kieszonkowa technologia PocketPlus pozwala na zachowanie odpowiedniej elastyczności również w przypadku par, gdyż każda ze sprężynek działa niezależnie. Dzięki temu materac ten dostosowuje się do każdego użytkownika z osobna.

Niezależnie od rodzaju, materace Wałbrzych sprawdzą się świetnie tylko jeśli zostaną wyposażone w odpowiedni pokrowiec. Jedną z ciekawszy opcji jest Hilding Elips, który zapewnia czystość i redukcję alergenów po każdym praniu.

Co warto dokupić do materaca?

Nie można zapomnieć, że materac to podstawa, którą wspomagają inne elementy. Jednym z najważniejszych z nich jest odpowiednio dobrana poduszka, która zachowa głowę w odpowiedniej pozycji, redukując możliwość bólu karku podczas następnego dnia.

Warto też wyposażyć się w odpowiednią kołdrę, która dociąży ciało, pozwalając lepiej pracować materacowi, jak i poduszce. Wszystko to razem pozwoli na długi, spokojny i relaksujący sen.

Previous 101 rocznica Bitwy Warszawskiej
Next Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Jak skutecznie pozbyć się much z domu?

Muchy w domu to jeden z najbardziej irytujących problemów, z którymi muszą się mierzyć właściciele domów. Muchy szybko się rozmnażają i mogą mnożyć się na terenach zamieszkałych, gdy warunki są

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego

Ludzie zmagający się z chorobami przewlekłymi, muszą posiadać do życia odpowiednie warunki, aby ich efekty leczenia były lepsze. Istotnym elementem, który może poprawić komfort życia osoby chorej, jest łóżko. To

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź