Papier do drukowania i jego rodzaje

Papier do drukowania i jego rodzaje

Najpopularniejszymi rodzajami papieru na rynku są papier powlekany i niepowlekany. Powłoka na papierze powlekanym pozwala na uzyskanie doskonałego kontrastu.

Biały papier offsetowy jest najbardziej popularnym rodzajem papieru niepowlekanego. Produkt ten jest lekko chropowaty w kolorze białym i jest wykorzystywany do druku w szkołach i biurach. Rzadko używa się go do drukowania ulotek reklamowych. Jego gramatura wynosi 90 g. Papier jest niepowlekany i nie posiada powłoki zwiększającej jego trwałość. Wydrukowane na nim obrazy nie będą miały błyszczącego wykończenia.

Sprawdź także: Jaki projektor wybrać?

Papier offsetowy objętościowy – posiada luźną, dużą strukturę. Używa się go do drukowania książek lub broszur, które pomimo mniejszej liczby stron wydają się większe.

Papier satynowy – Jest to gładki, matowy papier w kolorze białym. Jest często używany do druku cyfrowego, np. do ulotek, katalogów i celów firmowych.

Papier kredowy – popularny papier powlekany. Używa się go do drukowania obrazów i zdjęć. Matowe wykończenie papierów kredowych jest bardzo wysokiej jakości papierem satynowym. Stosuje się go do drukowania okładek, zaproszeń i dyplomów. Papier kredowy o błyszczącej powierzchni i niskiej gramaturze stosowany jest najczęściej do druku plakatów i ulotek reklamowych.

Papier LWC (powlekany od 35 do 80g) jest powszechnie stosowany do katalogów reklamowych i magazynów ilustrowanych.

Papier syntetyczny – Papier ten jest podobny do papieru powlekanego matowego. Jest odporny na wodę, warunki atmosferyczne i tłuszcze. Papier ten może być wykorzystywany do etykietowania żywności, produktów ogrodniczych, cenników czy instrukcji obsługi.

Papiery samoprzylepne – ten papier może być używany do drukowania naklejek. Do wyboru są papiery samoprzylepne z wykończeniem powlekanym lub niepowlekanym. Należy je naklejać na suchą i gładką powierzchnię. Do tworzenia etykiet można również wykorzystać folię samoprzylepną.

Jest to papier nieprzezroczysty, który posiada wiele certyfikatów i nazywany jest papierem ekologicznym. Występuje w wielu naturalnych kolorach i ma ciekawą fakturę. Stosują go firmy dbające o środowisko naturalne.

Papier samokopiujący – Papier ten pozwala na jednoczesne pisanie oryginału i kopii. Stosuje się go do dokumentowania transakcji.

Papiery dekoracyjne – Grupa papierów ozdobnych, które służą do wzmocnienia efektu wizualnego projektu. Papiery te mogą być powlekane, fakturowane, lakierowane, barwione w masie lub metalizowane. Papiery te wykorzystywane są do wykonywania zaproszeń, kartek okolicznościowych, dyplomów.

Sukces projektu zależy od tego, jaki papier wybierzesz. Możesz wybrać najlepsze rozwiązanie, znając właściwości każdego rodzaju papieru.

Previous Trigeneracja - co to jest?
Next Jak wybrać palenisko ogrodowe?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Prezydent Krakowa: jestem za budową metra, ale jeszcze nie teraz

W niedzielę, 25 kwietnia, mieszkańcy Krakowa wypowiedzą się w referendum, czy chcą organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Prezydent miasta liczy na pozytywne odpowiedzi Krakowian, bo jak podkreśla, projekt się spina i jest

Opryszczka a depilacja laserowa

Depilacja laserowa stanowi innowacyjną metodę trwałego usuwania owłosienia, którą wykonuje się niemalże w każdym miejscu na naszym ciele. Aby bezpiecznie i prawidłowo wykonać depilację laserową należy tuż przed zabiegiem wspólnie

8 marca w powiecie wałbrzyskim

Dlaczego dzień kobiet obchodzony jest 8 marca? Bo kobieta to 8 cud świata!!! Członkowie Zarządu Powaitu Wałbrzyskiego – Starosta Krzysztoł Kwiatkowski i Mirosław Potapowicz składali wszystkim Paniom pracującym w Starostwie Powiatowym w Wałbrzyschu

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź