Papier do drukowania i jego rodzaje

Papier do drukowania i jego rodzaje

Najpopularniejszymi rodzajami papieru na rynku są papier powlekany i niepowlekany. Powłoka na papierze powlekanym pozwala na uzyskanie doskonałego kontrastu.

Biały papier offsetowy jest najbardziej popularnym rodzajem papieru niepowlekanego. Produkt ten jest lekko chropowaty w kolorze białym i jest wykorzystywany do druku w szkołach i biurach. Rzadko używa się go do drukowania ulotek reklamowych. Jego gramatura wynosi 90 g. Papier jest niepowlekany i nie posiada powłoki zwiększającej jego trwałość. Wydrukowane na nim obrazy nie będą miały błyszczącego wykończenia.

Sprawdź także: Jaki projektor wybrać?

Papier offsetowy objętościowy – posiada luźną, dużą strukturę. Używa się go do drukowania książek lub broszur, które pomimo mniejszej liczby stron wydają się większe.

Papier satynowy – Jest to gładki, matowy papier w kolorze białym. Jest często używany do druku cyfrowego, np. do ulotek, katalogów i celów firmowych.

Papier kredowy – popularny papier powlekany. Używa się go do drukowania obrazów i zdjęć. Matowe wykończenie papierów kredowych jest bardzo wysokiej jakości papierem satynowym. Stosuje się go do drukowania okładek, zaproszeń i dyplomów. Papier kredowy o błyszczącej powierzchni i niskiej gramaturze stosowany jest najczęściej do druku plakatów i ulotek reklamowych.

Papier LWC (powlekany od 35 do 80g) jest powszechnie stosowany do katalogów reklamowych i magazynów ilustrowanych.

Papier syntetyczny – Papier ten jest podobny do papieru powlekanego matowego. Jest odporny na wodę, warunki atmosferyczne i tłuszcze. Papier ten może być wykorzystywany do etykietowania żywności, produktów ogrodniczych, cenników czy instrukcji obsługi.

Papiery samoprzylepne – ten papier może być używany do drukowania naklejek. Do wyboru są papiery samoprzylepne z wykończeniem powlekanym lub niepowlekanym. Należy je naklejać na suchą i gładką powierzchnię. Do tworzenia etykiet można również wykorzystać folię samoprzylepną.

Jest to papier nieprzezroczysty, który posiada wiele certyfikatów i nazywany jest papierem ekologicznym. Występuje w wielu naturalnych kolorach i ma ciekawą fakturę. Stosują go firmy dbające o środowisko naturalne.

Papier samokopiujący – Papier ten pozwala na jednoczesne pisanie oryginału i kopii. Stosuje się go do dokumentowania transakcji.

Papiery dekoracyjne – Grupa papierów ozdobnych, które służą do wzmocnienia efektu wizualnego projektu. Papiery te mogą być powlekane, fakturowane, lakierowane, barwione w masie lub metalizowane. Papiery te wykorzystywane są do wykonywania zaproszeń, kartek okolicznościowych, dyplomów.

Sukces projektu zależy od tego, jaki papier wybierzesz. Możesz wybrać najlepsze rozwiązanie, znając właściwości każdego rodzaju papieru.

Previous Trigeneracja - co to jest?
Next Jak wybrać palenisko ogrodowe?

Może to Ci się spodoba

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź