Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed kradzieżą pojazdów metodą ,,na walizkę”

Wałbrzyscy policjanci ostrzegają przed kradzieżą pojazdów metodą ,,na walizkę”

Policjanci z wałbrzyskiej komendy ostrzegają przed kolejną metodą wykorzystywaną od dłuższego czasu przez złodziei do kradzieży samochodów. Coraz częściej na rynku pojawiają się pojazdy bez kluczyków i to właśnie one są w dużym zainteresowaniu przestępców, którzy wykorzystują urządzenie nazywane „walizką” i wzmacniają sygnał z klucza zbliżeniowego. Warto więc pomyśleć o tym, jak skutecznie zabezpieczyć go przed sczytaniem informacji, a w konsekwencji przed kradzieżą samochodu.

Posiadając samochód z dostępem bezkluczykowym powinniśmy posiadać pełną świadomość na temat metod działania sprawców. Przestępcy przy pomocy informacji jakie mogą sczytać z klucza zbliżeniowego, są w stanie uruchomić nasze auto. Metoda “na walizkę” nazywana jest w taki sposób, gdyż urządzenie, którym posługują się złodzieje często przypomina właśnie zwykłą walizkę. Złodziejom wystarczy kilka sekund, by przechwycić sygnał z klucza zbliżeniowego do pojazdu. W takiej sytuacji złodzieje liczą na to, że kierowca położył kluczyk blisko drzwi wyjściowych i będzie można wykryć jego sygnał, przejąć i wzmocnić przy aucie, by je otworzyć i uruchomić.

Jak się przed tym chronić? Wałbrzyska policja radzi, aby nie kłaść kluczyków przy wejściu, w przedpokoju, na parapecie czy nawet przy ścianie zewnętrznej budynku. Najlepiej włożyć kluczyk do metalowego pudełka, specjalnego pokrowca, czy zawinąć w folię aluminiową. Dobrze kupić specjalne etui lub inne opakowanie na kluczyk zbliżeniowy do auta, które tłumi sygnały radiowe i zmniejsza ryzyko przechwycenia przez złodziei tego emitowanego przez kluczyk.

Apelujemy więc do właścicieli pojazdów z tym systemem, aby odpowiednio zabezpieczali klucz zbliżeniowy do swojego samochodu.

Źródło: Komenda miejska Policji w Wałbrzychu

Previous Czysty i Zielony Wałbrzych
Next Pomylili się i wtargnęli do mieszkania przypadkowych osób, zdewastowali je i pobili właściciela

Może to Ci się spodoba

Złodziejskie trio odpowie przed sądem za wielokrotne kradzieże z włamaniem

W połowie marca br. do Komisariatu Policji II w Krakowie zaczęła napływać większa ilości zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic oraz komórek lokatorskich położonych na nowopowstałych osiedlach mieszkaniowych krakowskiej dzielnicy Grzgórzki.

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

Dozór dla młodego narkotykowego dilera z powiatu krakowskiego

16 czerwca br. przed północą w Nowej Górze dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krzeszowicach zauważyli trzy młode osoby, które na widok mundurowych zaczęły zachowywać się nerwowo i niepewnie. Funkcjonariusze podjęli

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krakowie w trakcie kontroli drogowej ujawnili papierosy bez polskich znaków akcyzy

W ubiegłą sobotę tj. 15 lipca br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali  do rutynowej kontroli drogowej BMW poruszające się w rejonie Alei Pokoju. W trakcie  sprawdzenia bagażnika pojazdu – policjanci

Ukradł pozostawiony przez 87-letniego mężczyznę w sklepie przy kasie portfel z dokumentami

Pewnego sierpniowego poranka 41-letni wałbrzyszanin wykorzystał nieuwagę 87-letniego mężczyzny i ukradł pozostawiony przez niego przy kasie portfel z zawartością dokumentów oraz sporej sumy pieniędzy. Senior sprawę zgłosił policjantom pierwszego komisariatu,

Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch Duńczyków, którzy napadli na 66 latkę

26 stycznia 2017 roku przed godziną 10:00 nowotarscy policjanci zatrzymali w Zakopanem dwóch obywateli Danii w wieku 39 i 40 lat, którzy wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie Nowego Targu.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź