Badanie na prawo jazdy – jak wygląda?

Badanie na prawo jazdy – jak wygląda?

Własny samochód i możliwość przemieszczania się w dowolnym czasie i w wybranym kierunku to marzenie wielu młodych ludzi. Dlatego jedną z pierwszych decyzji osób wkraczających w wiek pełnoletni jest zapisanie się na kurs prawa jazdy. Jakie dokumenty należy przygotować? Jak wygląda cały kurs i kiedy można zapisać się na egzamin praktyczny?

Jak zdać prawo jazdy w DORD Wałbrzych?

Egzaminy bywają stresujące, dlatego należy odpowiednio się do nich przygotować. Wiedza i umiejętności pozwolą na zachowanie większego spokoju, tym samym przyczynią się do pozytywnych wyników. Początkowym etapem jest wyrobienie profilu kierowcy, który umożliwi zapisanie się do szkoły, ale także na egzaminy w DORD.

Gdzie złożyć wniosek PKK?

Wnioski przyjmuje urząd miasta w Wałbrzychu ul Henryka Sienkiewicza 9 (Biuro Komunikacji). Należy skompletować dokumenty, które trzeba dołączyć do wniosku. Przede wszystkim jest to aktualne zdjęcie dowodowe, dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport), orzeczenie lekarskie. Po wniosek do wypełnienia należy zgłosić się do urzędu miasta, gdzie zostanie on wydany wraz z instrukcją wypełnienia.

Jak wygląda badanie na prawo jazdy?

Przede wszystkim może je przeprowadzić tylko i wyłącznie lekarz orzecznik. Warto zweryfikować to już na etapie zapisywania się na wizytę. Wizyta rozpoczyna się od wywiadu, w trakcie którego potwierdza się dane osobowe, ale także lekarz sprawdza, czy nie ma przeciwwskazań w postaci lekarstw, które mogą wpływać negatywie na zachowanie. Przeprowadzana jest ankieta związana z objawami chorobowymi, ocena stanu psychicznego, w tym może pojawić się pytanie o uzależnienia. Lekarz orzecznik ocenia układ ruchu, narząd wzroku, słuchu równowagi.

Jak zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?

Profil kierowcy umożliwia dwie drogi przygotowujące do egzaminu teoretycznego. Pierwszą z nich jest zapisanie się do autoszkoły, w której odbywają się zajęcia teoretyczne, a następnie podchodzi się do wewnętrznego egzaminu, który jest przepustką do zapisania się na egzamin teoretyczny w DORD. Drugą drogą jest samodzielne przygotowanie się online. Testy na prawa jazdy są dostępne w Internecie, dlatego w dowolnym momencie można z nich korzystać, ćwiczyć swoje umiejętności i sprawdzać, nad jaką partią wiedzy jeszcze trzeba przysiąść. DORD Wałbrzych egzamin teoretyczny składa się z 32 pytań i można je podzielić na dwie grupy. Do pierwszej z nich zaliczane są te, na które można odpowiedzieć Tak/nie, czas na zapoznanie się z pytaniem to 20 sekund, a następnie 15 sekund jest przeznaczonych na udzielenie odpowiedzi. Drugą grupą pytań są te z trzema opcjami a/b/c, tutaj czas na przeczytanie, ale także udzielenie odpowiedzi wynosi 50 sekund. Egzamin trwa 25 minut, a maksymalna ilość punktów do zdobycia wynosi 74. Pozytywny wynik z egzaminu uzyskuje się po osiągnięciu minimum 68 punktów. Warto zaznaczyć, że nie ma możliwości cofnięcia pytań, dlatego należy uważnie każde z nich czytać. W  DORD Wałbrzych zapisy na egzamin prowadzone są w siedzibie, czyli Referacie Obsługi Klienta, bądź też można zapisać się online za pośrednictwem portalu INFO-CAR.

DORD Wałbrzych zapisy na egzamin praktyczny

Bezpłatne testy na prawo jazdy, które są dostępne w Internecie, ułatwiają przygotowanie się do egzaminu. Warto z nich korzystać zarowno w procesie przygotowania do części teoretycznej, jak i w ramach powtórzenia już do egzaminu praktycznego. WORD Wałbrzych cennik umożliwia zapoznanie się z cenami za każdy z kursów, co pozwoli na zabezpieczenie odpowiedniego budżetu na ten cel. Druga część egzaminu odbywa się w siedzibie DORD pod adresem: ul. Piotra Wysockiego 28, 58-304 Wałbrzych. Część praktyczna trwa w zależności od kategorii od 10 do nawet 45 minut. Darmowe teksty na prawo jazdy dają możliwość ćwiczenia w domu właściwie każdego dnia. Przed egzaminem praktycznym również można je wykonać w cel utrwalenia informacji, co przyczyni się do większego spokoju już na samym egzaminie. To minimalny cza trwania, dlatego uwzględniając warunki na drodze czy inne utrudnienia, może on ulec wydłużeniu. Doświadczeni egzaminatorzy WORD Wałbrzych doskonale wiedzą, jak stresujące bywają egzaminy, dlatego ich profesjonalizm, wiedza i empatia pozwalają na zapewnienie maksymalnego komfortu w trakcie. Często można spotkać się z zamiennym stosowaniem WORD i DORD. Skrót DORD oznacza Dolnośląski Ośrodek Ruchu Drogowego, natomiast WORD to skrót stosowany w przypadku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. W 2020 roku w ramach oszczędności i poprawy w funkcjonowaniu WORDy zostały zastąpione przez DORDy.

Previous Kolejkomat ponownie w Wydziale Komunikacji i Transportu
Next Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!

Może to Ci się spodoba

Czym jest car detailing?

Na ulicach często możemy spotkać wyjątkowo czyste samochody. Mówimy wtedy, że wyglądają jak z salonu. To nie do końca dobre spostrzeżenie. Samochody opuszczające sprzedawców są idealnie czyste, ale nie jest

Dlaczego warto korzystać z usług sprzątania

W dzisiejszym zabieganym świecie wiele osób zmaga się z brakiem czasu na wykonywanie codziennych obowiązków, takich jak sprzątanie. Na szczęście istnieją profesjonalne firmy sprzątające, które oferują szeroki zakres usług, pomagając

Czego potrzebuje dziecko, aby pójść do szkoły – lista wyprawki szkolnej

Wielu rodziców ma mętlik w głowie, jak właściwie wyposażyć swoje dziecko, niezależnie od tego, czy posyłają je po raz pierwszy do szkoły podstawowej, czy po wakacjach wraca do gimnazjum. Odpowiednio

Policjanci zalecają ostrożność przy zakupach w sieci

Wraz z rozwojem techniki i powszechnym  dostępem do sieci  klienci coraz częściej robią zakupy  przez Internet. Jak wszyscy wiemy, wiąże się to z możliwością zakupów  bez konieczności wychodzenia z domu.

Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu

Niech rzuci kamieniem ten, kto nie lubi czystego i zadbanego samochodu. Z całą powagą, większość ludzi woli czysty, błyszczący i zadbany samochód od brudnego i porysowanego. Nieważne jak stary czy

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”

Małopolscy policjanci zatrzymali 3 oszustów wyłudzających pieniądze od starszych osób metodą na „wypadek krewnego”. To tzw. „kurierzy” – grozi im 8 lat pozbawienia wolności. Dwóch z nich zostało zatrzymanych z

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź