Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu

Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu

Niech rzuci kamieniem ten, kto nie lubi czystego i zadbanego samochodu. Z całą powagą, większość ludzi woli czysty, błyszczący i zadbany samochód od brudnego i porysowanego. Nieważne jak stary czy nowy jest twój samochód, jeśli jest zadbany prawidłowo, będzie wyglądał lepiej i będzie bardziej przyjemny dla oczu.

Musimy dbać o nasze samochody, aby zachować ich blask. Najważniejszą rzeczą jest umycie samochodu i wyczyszczenie go w środku. Wydaje się to najłatwiejszym zadaniem, ale może być też trudne. Choć może poprawić wygląd samochodu, to może też pozostawić ślady, które zostaną z nami na dłużej. Warto przyjrzeć się pielęgnacji samochodu i zastosować odpowiednie kosmetyki do każdego elementu auta, aby je chronić. Jak dbać o nasz samochód, nie popełniając błędów i nie powodując szkód w jego wyglądzie?

Najczęstszym błędem w pielęgnacji samochodu jest brak odpowiedniej dbałości o niego. Jest to częsty błąd i wiadomo, że jeśli nie będziemy myć, odkurzać, czy sprzątać naszego samochodu, to stanie się on zaniedbany i zniszczony. Czynności te mogą również prowadzić do wielu błędów.

Jakie są zatem błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu?

Mycie samochodu

Sposobów na mycie samochodu jest wiele, o czym wie wielu właścicieli aut. Jeśli myjemy samochód w domu, powinniśmy używać odpowiednich kosmetyków samochodowych. Szampony, aktywne piany, miękkie gąbki i rękawiczki z mikrofibry to dopuszczalne opcje. Wilgotne plamy i przebarwienia mogą się pojawić, jeśli samochód jest myty uniwersalnym środkiem lub innym. Częstym błędem jest wcieranie brudu w lakier gąbką, która nie została spłukana w wodzie lub szczotką z delikatnym włosiem. Jeśli na gąbce osadzą się małe kamyczki lub piasek, na lakierze mogą powstać mikropęknięcia. Jest to szczególnie widoczne w słońcu. Najlepszym sposobem na umycie samochodu są dwa wiadra. Pozwoli nam to uniknąć mechanicznego brudzenia gąbek i rękawic. Unikajmy myjni automatycznych ze szczotkami. Występuje tu ten sam problem co z nieumytymi gąbkami. Szczotki w tych myjniach wykonane są z tworzyw sztucznych i również rozpędzane są do dużych prędkości. To, wraz z brudem, który osadza się podczas mycia, powoduje powstawanie mikro rys i tzw. hologramów na naszym lakierze.

Myjnie bezdotykowe są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu lub ochoty na dokładne mycie swojego pojazdu. Dadzą nam przyzwoity efekt, a przy tym nie uszkodzą naszego lakieru. Jeśli potrzebujemy profesjonalnej myjni samochodowej, możemy poszukać takiej, która specjalizuje się w ręcznym myciu i konserwacji samochodów. To zagwarantuje nam 100% satysfakcji z pielęgnacji samochodu.

Czyszczenie wnętrza

Jest to czynność teoretycznie prosta i szybka. Niestety i tutaj możemy popełnić błędy. Podobnie jak w przypadku czyszczenia karoserii, ważne jest stosowanie odpowiednich środków czyszczących do kokpitu i tapicerki. Niewłaściwe środki chemiczne mogą powodować odbarwienia i plamy na tapicerce i kokpicie. Dlatego ważne jest, aby używać właściwych środków czyszczących. Pamiętaj, aby podczas odkurzania wnętrza nie używać ostrej końcówki odkurzacza. Często popełnianym błędem jest zarysowanie innych części samochodu poprzez użycie elastycznej i karbowanej rury odkurzacza. Elastyczna, ale twarda plastikowa rura może uderzać w inne części samochodu i powodować zarysowania, jeśli używamy końcówki odkurzacza. Należy zawsze trzymać odkurzacz w jakimś miejscu i osłaniać ręką wszelkie części samochodu przed uderzeniami.

Jak już wspomnieliśmy, lepsza jest każda pielęgnacja niż żadna. Pamiętajmy również o nałożeniu na nasz samochód wosku lub środka ceramicznego, który zabezpieczy go przed wnikaniem brudu. Dobrym pomysłem przed zimą jest posmarowanie krawędzi naszych drzwi silikonem do uszczelek. Zapobiegnie to pękaniu uszczelek, ich wykruszaniu się i przymarzaniu w chłodne dni. Jeśli nie czujemy się na siłach, są firmy, które z przyjemnością zadbają o nasz pojazd, aby zawsze był piękny, lśniący i cieszył nasze oczy.

Previous Tłumaczenie testów na koronawirusa
Next Co to jest trądzik u dorosłych?

Może to Ci się spodoba

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem

Policjanci edukują amatorów białego szaleństwa

Policjanci z sądeckiej komendy w dniu 26 stycznia2017 r. na stokach w Cieniawie i Kamiannej, edukowali  amatorów białego szaleństwa. W ramach kampanii „Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku” rozdawali narciarzom i

Kompostownik ogrodowy: jak założyć kompostownik w ogrodzie?

W trakcie prac w ogrodzie powstaje duża ilość odpadów organicznych: trawa, skrawki gałęzi, kora itp. Niektórzy wrzucają to wszystko do pobliskiego wąwozu lub spalają. Doświadczeni ogrodnicy wiedzą, że wszystkie te

Szkolenie dotyczące Ustawy o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów

W środę 19 kwietnia 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie  odbyło się szkolenie przygotowujące funkcjonariuszy Policji i służby Celno – Skarbowej do realizacji nowych zadań przewidzianych w przepisach ustawy

Jak wybrać odpowiedni amplituner stereo?

Amplituner to rodzaj wzmacniacza, który w jednej obudowie integruje tuner radiowy i mikrofon. Posiada on szereg gniazd wejściowych, do których można podłączyć różne źródła dźwięku, takie jak odtwarzacz CD czy

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź