Co to jest trądzik u dorosłych?

Co to jest trądzik u dorosłych?

Trądzik jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Kiedyś była to przypadłość, z którą zmagali się tylko młodzi ludzie. Dziś z trądzikiem zmagają się również dorośli, ponieważ jego skutki są bardziej dotkliwe i uporczywe. Chorobę tę najlepiej leczyć długofalowo. Opiera się na farmakoterapii, ale wymaga również zmiany codziennych nawyków, ponieważ na trądzik może wpływać wiele czynników.

Zmiany skórne u osób dorosłych: Przyczyny

Zaburzenia hormonalne to najczęstsza przyczyna powstawania pryszczy. Mogą one wystąpić zarówno w młodym, jak i starszym wieku. Stres również może mieć wpływ na stan skóry. Za stan skóry odpowiedzialny jest kortyzol, który znajduje się we krwi.

Złe nawyki żywieniowe są często odpowiedzialne za trądzik u dorosłych. Na przykład nadmierne spożywanie przetworzonej żywności, mała ilość witamin i mikroelementów, czy nadmierne spożywanie słodyczy. Ważne jest, aby jeść więcej owoców i warzyw, aby zapobiec pryszczom. Trądzik dorosłych można leczyć poprzez zmianę nawyków żywieniowych.

Niewłaściwa pielęgnacja skóry to kolejna przyczyna zmian skórnych u dorosłych. Większość kosmetyków sprzedawanych w drogeriach blokuje gruczoły produkujące sebum, co powoduje, że bardzo szybko pojawiają się kolejne wykwity skórne. Problemem może być również brak demakijażu. Może to prowadzić do stanów zapalnych na powierzchni naskórka.

Zobacz również: Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Rodzaje trądziku u dorosłych

Istnieje wiele form trądziku u osób dorosłych. Ważne jest, aby przed zakupem kosmetyków wiedzieć, jaki rodzaj trądziku się posiada. Dermatolog jest najlepszym sposobem na określenie odpowiednich produktów. Dzięki temu unikniesz popełnienia błędów podczas pielęgnacji swojej skóry. Oto najczęstsze rodzaje choroby u dorosłych:

  • Trądzik różowaty jest bardzo trudnym do leczenia schorzeniem. Charakteryzuje się widocznymi zmianami rumieniowymi i skórą, która jest bardzo podrażniona.
  • Trądzik grudkowy charakteryzuje się trudnymi do usunięcia podskórnymi grudkami. Zmiany te mogą utrzymywać się miesiącami i pozostawiać blizny.
  • Trądzik torbielowaty – zaskórniki, które są zatkane ropą mogą być nieestetyczne i bolesne. Z tym rodzajem trądziku związany jest zaawansowany stan zapalny skóry.

Jak leczyć trądzik?

Problemy z trądzikiem można rozwiązać, stosując kosmetyki z drogerii. Są one pozbawione sztucznych substancji zapachowych i barwników, więc dobrze oczyszczą skórę. Będą też działały kojąco na skórę. W ich skład wchodzą również niekomedogenne płyny do mycia skóry, kremy nawilżające i matujące. Niewątpliwą zaletą tych kosmetyków jest to, że można je stosować w farmakologicznym leczeniu trądziku.

Trądzik dorosłych nie zawsze da się wyleczyć zmianą nawyków żywieniowych, rzuceniem nałogów, czy stosowaniem dobrej jakości kosmetyków o działaniu leczniczym. Zaczerwienienia i zmiany stają się coraz bardziej nasilone, dlatego ważne jest, aby skonsultować się z dermatologiem w celu podjęcia leczenia farmakologicznego. Warto umówić się na wizytę do dermatologa w profesjonalnym gabinecie.

Previous Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu
Next Co wpływa na głośność opony

Może to Ci się spodoba

Podrażnienia po goleniu – jak im skutecznie zaradzić?

Podrażnienia po goleniu stanowią najczęściej występujący problem skórny po tradycyjnych metodach depilacji, do której należy maszynka do golenia, krem do depilacji, wosk czy depilator. Jak skutecznie zaradzić podrażnieniom po goleniu,

Co czyni dobrego psychoterapeutę? Jak go znaleźć?

Nie patrzymy na ten temat z perspektywy listy czynności i rzeczy do zrobienia, ale raczej z perspektywy tego, jakie cechy charakteru i postawy powinien posiadać przyszły terapeuta przed rozpoczęciem pracy

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

Letnie zapachy – perfumy na gorące dni

Każdej osobie pragnącej kupować dobrej jakości kosmetyki w przystępnej cenie można śmiało polecić drogerię internetową. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy. Wybór jest ogromny, na asortyment składają

Leczenie alkoholizmu – na czym polega

Alkoholizm jest często postrzegany jako nałóg, z którym możesz sobie poradzić samodzielnie. W rzeczywistości jest to poważne uzależnienie, które wymaga leczenia. W ludzkim organizmie endogenny alkohol jest produktem przemiany materii,

Projektanci mody widzą potencjał w krakowskim rynku

W prestiżowej lokalizacji Krakowa powstał multibrandowy showroom, który jest pierwszą tak dużą inwestycją projektantów na tamtejszym rynku. Solna 1 ma być miejscem, gdzie dostępne będą kolekcje znanych projektantów i marek, jak

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź