Powiększanie piersi – co warto wiedzieć

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć

Wiele kobiet już w młodości oszczędzało pieniądze na przyszły wzrost piersi. Podczas gdy niektóre kobiety zrezygnowały z tego marzenia wraz z wiekiem, inne postanowiły przejąć kontrolę nad swoim ciałem i osiągnąć pożądany kształt i rozmiar. Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć jędrne i piękne piersi, niezależnie od tego skąd pochodzą. Niestety, nie każdy jest obdarzony tym samym rodzajem urody i nie wszyscy lubią patrzeć w lustro.

Co możesz zrobić, jeśli nie lubisz siebie? Istnieją sposoby, aby pomóc Matce Naturze i ufundować sobie życie bez frustracji z powodu swoich piersi. Szeroki zakres zabiegów powiększania lub pomniejszania piersi jest dostępny w klinikach medycyny estetycznej. Najnowocześniejsze metody są skuteczne i bardziej innowacyjne niż kiedykolwiek. Gwarantowana jest również pełna dyskrecja.

Co powinnaś wiedzieć o powiększaniu piersi zanim podejmiesz decyzję

Powiększanie piersi to popularny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Kobiety coraz częściej decydują się na powiększenie lub korektę mankamentów swoich piersi. Co powinnaś wiedzieć, zanim poddasz się zabiegowi z użyciem skalpela? O tych kwestiach warto pamiętać.

 1. Pierwszą rzeczą na liście jest konsultacja ze specjalistą. Zanim podejmiesz decyzję o zabiegu, pamiętaj, aby dokładnie rozważyć wszystkie za i przeciw. Zapytaj lekarza, czego oczekujesz od zabiegu. Lekarz powinien przeprowadzić z Tobą wywiad, aby ustalić najlepszą technikę powiększania piersi. Jesteś wyjątkowa i nie będziesz w stanie powtórzyć tej samej procedury, co koleżanka czy influencerka ze stron magazynów kobiecych.
 2. Operacja piersi powinna być świadomą decyzją. Powinnaś dokładnie rozważyć za i przeciw tej operacji. Jakie są potencjalne zagrożenia i jakie korzyści uzyskasz? Chociaż powikłania są rzadkie, ważne jest, aby być ich świadomym i dowiedzieć się o nich przed operacją.
 3. Procedura jest kosztowna i musi być wykonywana przez wykwalifikowanych lekarzy w renomowanej klinice. Ta procedura nie jest przystępna cenowo, chyba że jesteś pewna. Ceny zaczynają się od 7 tysięcy. Bądź czujny, jeśli zobaczysz cenę, która wydaje się podejrzana.
 4. Kwestia bólu. W okresie rekonwalescencji możesz odczuwać ból.
 5. Powinieneś dać sobie czas na wyleczenie i postępować zgodnie z zaleceniami rehabilitanta. Przez pewien czas należy nosić specjalną odzież uciskową.
 6. Po zabiegu powiększania piersi, podobnie jak po każdym innym zabiegu chirurgicznym, na Twoim ciele pojawią się niewielkie blizny. Jest to normalny wynik interwencji chirurga.

Sprawdź: 7 sprawdzonych sposobów radzenia sobie ze stresem i łuszczycą

Jak wybrać dobrego chirurga zajmującego się powiększaniem piersi?

Chirurg musi posiadać certyfikat uprawniający go do wykonywania tego typu operacji. Powinien również należeć do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych. Możesz również zapytać chirurga o opinię, lub poszukać jej na forach internetowych. Przed wyjazdem lekarz powinien poinformować Cię o całej procedurze i procesie rekonwalescencji. Omów ewentualne powikłania i możliwości kliniki. To jest twój obowiązek, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Badanie przedoperacyjne w przypadku powiększania piersi

Ostateczną decyzję o powiększeniu piersi podejmie Twój lekarz. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o powiększeniu piersi lekarz zleci wykonanie serii badań. Może się bowiem okazać, że masz schorzenia, które wykluczają Cię z operacji. Są to rutynowe badania, którym powinnaś się poddać przed operacją powiększenia piersi.

 • morfologia krwi
 • RTG klatki piersiowej
 • EKG (u pacjentek powyżej 40 roku życia)
 • Testy krzepliwości krwi
 • Mammografia i USG piersi
 • Obowiązkowe jest również szczepienie przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B

Czym jest powiększenie piersi?

Chirurg umieszcza silikonowy implant pod tkanką piersi lub tkanką gruczołową.

Operacja trwa około jednej godziny i jest wykonywana w całkowitym znieczuleniu. Pacjentka jest monitorowana przez 24 godziny po zabiegu. Bezpośrednio po operacji piersi mogą być obrzęknięte i mniej wrażliwe. Szwy usuwa się po dwóch tygodniach, ale z czasem stają się one bardziej wchłanialne. Przez sześć tygodni powinnaś nosić biustonosz, aby nadać piersiom odpowiedni kształt. Unikaj nadmiernego wysiłku fizycznego i nie śpij na brzuchu. Formę uzyskuje się zwykle w ciągu 2-3 miesięcy.

Powiększanie piersi – czasowe

Jest to najnowsza technika powiększania piersi. Jest mało inwazyjna, co jest jej największą zaletą. Żel zawierający w swoim składzie kwasy hialuronowe może zwiększyć rozmiar piersi. Jest on wstrzykiwany pod gruczoł piersiowy. Zabieg nie wymaga pełnego znieczulenia. Wystarczy znieczulenie miejscowe. Zabieg jest prosty i nie wymaga żadnych specjalnych technik. Po zabiegu może wystąpić obrzęk. Przez pierwsze kilka tygodni zaleca się noszenie biustonosza ze specjalnymi właściwościami. Żel może pozostać w organizmie nawet do 2 lat w zależności od kondycji fizycznej, trybu życia i wieku.

Najlepsze efekty uzyskuje się przy powiększeniu piersi o jeden rozmiar, np. z miseczki B do miseczki C. Preparat ten jest stosowany do korygowania wad piersi, które kobiety uważają za szpecące. Może być stosowany w celu powiększenia piersi lub korekcji asymetrii. Tymczasowe powiększanie piersi nie może być wykonywane u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Nie jest również zalecany dla osób, które miały powiększane piersi implantami. Nie wykonuje się go u kobiet, które nie przeszły badań kwalifikacyjnych.

Korekta piersi – zapadnięte brodawki sutkowe

Zabieg ten jest bardzo rzadko wykonywany. Zapadnięte brodawki sutkowe są wynikiem zbyt małej ilości kanalików mlecznych. Zabieg ten wykonuje się u kobiet, które nie zamierzają już karmić piersią. Zabieg trwa około 1,5 godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Korekta dla piersi asymetrycznych

Czasami konieczne jest skorygowanie asymetrii piersi. Zbyt głęboka może powodować skrzywienie kręgosłupa. Ponieważ chirurg musi stworzyć prawidłowy kształt, operacja może trwać 2-3 godziny.

Previous Jak wybrać palenisko ogrodowe?
Next Co to są towary ADR? I dlaczego nie można ich wszystkich wysyłać kurierem?

Może to Ci się spodoba

Łuszczyca skóry głowy

Łuszczyca skóry głowy jest przewlekłym, bolesnym schorzeniem. Zabiegi trychologiczne mogą pomóc w złagodzeniu objawów. Łuszczyca, znana również pod łacińską nazwą psoriasis, jest przewlekłym schorzeniem dermatologicznym, które powoduje nadmiernie szybki wzrost

World of Warcraft Classic – Poradnik: Jakie nagrody są w lochu Dire Maul

World of Warcraft Classic udostępnił Lochy Dire Maul dla pięciu graczy. Dire Maul znajduje się w Feralas i jest otoczony przez trzy skrzydła. Jeśli gracze szukają zabawy i zysku, to

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Błędy popełniane podczas pielęgnacji samochodu

Niech rzuci kamieniem ten, kto nie lubi czystego i zadbanego samochodu. Z całą powagą, większość ludzi woli czysty, błyszczący i zadbany samochód od brudnego i porysowanego. Nieważne jak stary czy

Jak zminimalizować odpowiedzialność cywilną sprawcy?

Wypadek to stresujące zdarzenie, które może spowodować nerwy, stres i straty finansowe. Jako osoba poszkodowana masz jednak prawo do odszkodowania z OC sprawcy. Świadczenie to ma na celu naprawienie szkody.

Podziemny świat na przedwojennych fotografiach

„Podziemny świat – górnicza praca na przedwojennych fotografiach” już dostępna w Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wyjątkowa wystawa fotografii, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu zagościła już na stałe i można

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź