6 pomysłów na stworzenie relaksującego ogrodu

6 pomysłów na stworzenie relaksującego ogrodu

Ponieważ w dzisiejszych czasach nasze życie jest tak zajęte, nie ma znaczenia, czy Twój ogród jest duży czy mały, ważne jest, aby stworzyć relaksującą, intymną przestrzeń, w której będziemy mogli ukryć się przed światem zewnętrznym – bezpieczne i łatwe schronienie jest niezbędne dla naszego zdrowia!

Może być kuszące, aby dodać wiele roślin, funkcji, mebli ogrodowych i miejsc do siedzenia, ale przeciążenie tego naturalnego środowiska może mieć odwrotny skutek i czujesz się przytłoczony! Istnieje wiele sposobów na włączenie kojących i relaksujących elementów w projektowaniu ogrodu. Od prostych funkcji, które sprawią, że przestrzeń na zewnątrz będzie bezstresowa, po większe pomysły, które pomogą Ci się zrelaksować.

1. Rośliny zapachowe

Wykazano, że wybór pachnących roślin i kwiatów do ogrodu ma działanie uspokajające, zmniejsza stres i pięknie wygląda również wiosną i latem.
Spędzanie czasu na opiece nad roślinami to wspaniały sposób, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne.

2. Fontanna lub stawy ogrodowe

Płynąca woda jest takim relaksującym dźwiękiem i naprawdę wyzwala najbardziej pierwotne zmysły słuchu, dzięki czemu możesz usiąść i cieszyć się ogrodem.
W zależności od budżetu, funkcja wody jest w zasięgu ręki. Wyróżniająca się fontanna może być niesamowita, ale małe stawy koi, kąpiele dla ptaków i stawy ogrodowe mogą nadal mieć ten sam efekt uspokajający obok rośliny.

3. Huśtawkę lub hamak

Popularna rozrywka, gdy większość z nas była mała, wielu nadal uważa, że spędzenie kilku godzin na bujanym fotelu lub hamaku jest niesamowicie relaksujące.
Możesz przymocować huśtawkę lub hamak do gałęzi lub kupić specjalnie zaprojektowane siedzisko huśtawkowe, które jest dostępne w wielu różnych materiałach i kolorach, aby pasowało do Twojego projektu ogrodu.

4. Zapraszający obszar patio

Omówiliśmy wszystkie rzeczy, które dodasz do ogrodu, ale co z samym tarasem? Istnieje wiele materiałów, kolorów i faktur do wyboru patio w ogrodzie, a odpowiednia konstrukcja ustawia scenę. Upewnij się, że taras jest wystarczająco duży, aby pomieścić meble i inne funkcje, które chcesz.

Naturalny chodnik kamienny jest naprawdę uniwersalny dla tradycyjnych i współczesnych wzorów.  Płyty betonowe mogą być tańszym i bardziej zrównoważonym rozwiązaniem, niż kamień naturalny. Można nawet uzyskać podwyższony taras z doniczkami, w zielonym otoczeniu i kwiatami, aby stworzyć najbardziej spokojne uczucie możliwe w ogrodzie przydomowym.

5. Altana i wygodne siedzenia

Dodanie miejsc do siedzenia ze szczególnym celem, aby być jak najbardziej komfortowym, jest jednym z najlepszych sposobów na stworzenie idealnego obszaru ogrodowego do relaksu wewnątrz. Zrelaksuj się z krzesłami, małymi ławkami, leżakami, wszystkim, co ma na uwadze trwałość i styl, gdzie możesz po prostu usiąść i odpocząć.

6. Oświetlenie zewnętrzne

Kiedy dzień zamienia się w noc, oświetlenie ogrodu będzie kluczowe. W środku lata, gdy słońce zachodzi, stwórz uwodzicielską przestrzeń w swoim ogrodzie, być może z dodatkowym luksusem, jakim jest palenisko, które pozwoli Ci dłużej przebywać na świeżym powietrzu.

Odpowiednia atmosfera wokół tarasu i miejsc do siedzenia może naprawdę pomóc Tobie i Twoim gościom zrelaksować się pod koniec długiego dnia. Wyposażony w , stół do rozmowy, altankę, wygodne siedzenia, huśtawki i rośliny, Twój dom jest urządzony na relaksujące spotkanie w ogrodzie.

Previous Podrażnienia po goleniu – jak im skutecznie zaradzić?
Next Wnętrze w klasycznym stylu - pomysły na aranżację

Może to Ci się spodoba

Projektanci mody widzą potencjał w krakowskim rynku

W prestiżowej lokalizacji Krakowa powstał multibrandowy showroom, który jest pierwszą tak dużą inwestycją projektantów na tamtejszym rynku. Solna 1 ma być miejscem, gdzie dostępne będą kolekcje znanych projektantów i marek, jak

Co to jest trądzik u dorosłych?

Trądzik jest jednym z najczęstszych schorzeń dermatologicznych. Kiedyś była to przypadłość, z którą zmagali się tylko młodzi ludzie. Dziś z trądzikiem zmagają się również dorośli, ponieważ jego skutki są bardziej

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmiana skórną, którą potocznie nazywa się pomarańczową skórką. Powoduje on nie tylko nieestetyczny wygląd, ale może też przyczynić się do powstawania cukrzycy. Problem ten dotyka niemal 80 %

Scrabble – jedna z najpopularniejszych gier integracyjnych

Scrabble to jedna z najbardziej znanych i lubianych gier planszowych na świecie. Gra polega na układaniu słów z liter, które m.in. są wystawione na planszy. Jest to doskonała gra dla

Coraz większe możliwości taniego podróżowania

Wśród wielu ludzi panuje przeświadczenie, że wakacje za granicą są bardzo drogie i zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych. Wakacyjny wyjazd za granicę wiąże się bowiem z koniecznością wynajęcia hotelu na cały

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź