6 pomysłów na stworzenie relaksującego ogrodu

6 pomysłów na stworzenie relaksującego ogrodu

Ponieważ w dzisiejszych czasach nasze życie jest tak zajęte, nie ma znaczenia, czy Twój ogród jest duży czy mały, ważne jest, aby stworzyć relaksującą, intymną przestrzeń, w której będziemy mogli ukryć się przed światem zewnętrznym – bezpieczne i łatwe schronienie jest niezbędne dla naszego zdrowia!

Może być kuszące, aby dodać wiele roślin, funkcji, mebli ogrodowych i miejsc do siedzenia, ale przeciążenie tego naturalnego środowiska może mieć odwrotny skutek i czujesz się przytłoczony! Istnieje wiele sposobów na włączenie kojących i relaksujących elementów w projektowaniu ogrodu. Od prostych funkcji, które sprawią, że przestrzeń na zewnątrz będzie bezstresowa, po większe pomysły, które pomogą Ci się zrelaksować.

1. Rośliny zapachowe

Wykazano, że wybór pachnących roślin i kwiatów do ogrodu ma działanie uspokajające, zmniejsza stres i pięknie wygląda również wiosną i latem.
Spędzanie czasu na opiece nad roślinami to wspaniały sposób, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne.

2. Fontanna lub stawy ogrodowe

Płynąca woda jest takim relaksującym dźwiękiem i naprawdę wyzwala najbardziej pierwotne zmysły słuchu, dzięki czemu możesz usiąść i cieszyć się ogrodem.
W zależności od budżetu, funkcja wody jest w zasięgu ręki. Wyróżniająca się fontanna może być niesamowita, ale małe stawy koi, kąpiele dla ptaków i stawy ogrodowe mogą nadal mieć ten sam efekt uspokajający obok rośliny.

3. Huśtawkę lub hamak

Popularna rozrywka, gdy większość z nas była mała, wielu nadal uważa, że spędzenie kilku godzin na bujanym fotelu lub hamaku jest niesamowicie relaksujące.
Możesz przymocować huśtawkę lub hamak do gałęzi lub kupić specjalnie zaprojektowane siedzisko huśtawkowe, które jest dostępne w wielu różnych materiałach i kolorach, aby pasowało do Twojego projektu ogrodu.

4. Zapraszający obszar patio

Omówiliśmy wszystkie rzeczy, które dodasz do ogrodu, ale co z samym tarasem? Istnieje wiele materiałów, kolorów i faktur do wyboru patio w ogrodzie, a odpowiednia konstrukcja ustawia scenę. Upewnij się, że taras jest wystarczająco duży, aby pomieścić meble i inne funkcje, które chcesz.

Naturalny chodnik kamienny jest naprawdę uniwersalny dla tradycyjnych i współczesnych wzorów.  Płyty betonowe mogą być tańszym i bardziej zrównoważonym rozwiązaniem, niż kamień naturalny. Można nawet uzyskać podwyższony taras z doniczkami, w zielonym otoczeniu i kwiatami, aby stworzyć najbardziej spokojne uczucie możliwe w ogrodzie przydomowym.

5. Altana i wygodne siedzenia

Dodanie miejsc do siedzenia ze szczególnym celem, aby być jak najbardziej komfortowym, jest jednym z najlepszych sposobów na stworzenie idealnego obszaru ogrodowego do relaksu wewnątrz. Zrelaksuj się z krzesłami, małymi ławkami, leżakami, wszystkim, co ma na uwadze trwałość i styl, gdzie możesz po prostu usiąść i odpocząć.

6. Oświetlenie zewnętrzne

Kiedy dzień zamienia się w noc, oświetlenie ogrodu będzie kluczowe. W środku lata, gdy słońce zachodzi, stwórz uwodzicielską przestrzeń w swoim ogrodzie, być może z dodatkowym luksusem, jakim jest palenisko, które pozwoli Ci dłużej przebywać na świeżym powietrzu.

Odpowiednia atmosfera wokół tarasu i miejsc do siedzenia może naprawdę pomóc Tobie i Twoim gościom zrelaksować się pod koniec długiego dnia. Wyposażony w , stół do rozmowy, altankę, wygodne siedzenia, huśtawki i rośliny, Twój dom jest urządzony na relaksujące spotkanie w ogrodzie.

Previous Podrażnienia po goleniu – jak im skutecznie zaradzić?
Next Wnętrze w klasycznym stylu - pomysły na aranżację

Może to Ci się spodoba

Jak pozbyć się cellulitu?

Cellulit to zmiana skórną, którą potocznie nazywa się pomarańczową skórką. Powoduje on nie tylko nieestetyczny wygląd, ale może też przyczynić się do powstawania cukrzycy. Problem ten dotyka niemal 80 %

Letnie zapachy – perfumy na gorące dni

Każdej osobie pragnącej kupować dobrej jakości kosmetyki w przystępnej cenie można śmiało polecić drogerię internetową. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby zrobić zakupy. Wybór jest ogromny, na asortyment składają

Leczenie alkoholizmu – na czym polega

Alkoholizm jest często postrzegany jako nałóg, z którym możesz sobie poradzić samodzielnie. W rzeczywistości jest to poważne uzależnienie, które wymaga leczenia. W ludzkim organizmie endogenny alkohol jest produktem przemiany materii,

Odwyk alkoholowy – na czym on polega?

Uzależnienie od alkoholu można śmiało nazwać plagą naszych czasów. Samodzielne radzenie sobie z uzależnieniem od alkoholu jest bardzo trudne, można wręcz powiedzieć niemożliwe. Tylko prowadzony przez terapeutów i lekarzy odwyk

Co czyni dobrego psychoterapeutę? Jak go znaleźć?

Nie patrzymy na ten temat z perspektywy listy czynności i rzeczy do zrobienia, ale raczej z perspektywy tego, jakie cechy charakteru i postawy powinien posiadać przyszły terapeuta przed rozpoczęciem pracy

Macademian Girl: Kolor nas wyróżnia

Kiedy mamy gorszy dzień, załóżmy na siebie coś kolorowego, a dzięki temu poprawimy sobie nastrój i zmienimy sposób postrzegania siebie przez otoczenie – radzi Macademian Girl. Blogerka zachęca do tego, by przełamywać

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź