Jak zminimalizować odpowiedzialność cywilną sprawcy?

Jak zminimalizować odpowiedzialność cywilną sprawcy?

Wypadek to stresujące zdarzenie, które może spowodować nerwy, stres i straty finansowe. Jako osoba poszkodowana masz jednak prawo do odszkodowania z OC sprawcy. Świadczenie to ma na celu naprawienie szkody. Co się dzieje, gdy świadczenie jest zaniżone lub nie pokrywa wszystkich kosztów? W niniejszym artykule odpowiemy na te i inne pytania dotyczące zaniżania przez zakłady ubezpieczeń wysokości odszkodowania.

  • Dlaczego otrzymałeś zaniżoną kwotę odszkodowania?

Zgłosiłeś szkodę i otrzymałeś odszkodowanie. Okazało się jednak, że szkoda została zaniżona. Jest to częsta praktyka wśród ubezpieczycieli. Według szacunków, 7 na 10 świadczeń jest zaniżanych. Dlaczego? Wynika to z faktu, że ubezpieczyciele biorą pod uwagę najtańsze części zamienne, a nie oryginalne. Wyliczenie przez ubezpieczyciela stawki za godzinę, która nie ma oparcia w rzeczywistości, może prowadzić do zaniżenia wysokości odszkodowania. Zdarza się, że firma ubezpieczeniowa uzna szkodę za całkowitą, jeśli naprawa jest zbyt skomplikowana. Dzieje się tak dlatego, że jest to bardziej opłacalne. Nie musisz zgadzać się na stawkę za robociznę lub cenę części podaną przez ubezpieczyciela dla warsztatu naprawczego.

  • Co zrobić, gdy odszkodowanie z tytułu OC nie jest określone?

Jeśli otrzymałeś niższe ubezpieczenie OC, masz prawo odwołać się od decyzji ubezpieczyciela. Jest to wniosek, w którym wyjaśniasz, dlaczego powinieneś otrzymać wyższe odszkodowanie. Do odwołania powinieneś dołączyć rachunki i faktury. Nie mogą one zostać opłacone z kwoty zaoferowanej Ci przez ubezpieczyciela. Jeśli ubezpieczyciel odrzuci twoją skargę, masz możliwość odwołania się do Rzecznika Finansowego (Financial Ombudsman) lub podjęcia kroków prawnych. Pamiętaj, że postępowanie sądowe może być stresujące i ryzykowne. Nie ma gwarancji, że wygrasz. Będziesz również musiał obliczyć, ile odszkodowania jest Ci winien sprawca. Jeśli przegrasz, będziesz musiał pokryć koszty postępowania. Co powinieneś zrobić? Najlepiej skontaktuj się z nami i poproś o jedną z dwóch opcji: dopłatę do odszkodowania lub wykupienie odszkodowania.

  • Zaniżone odszkodowanie OC, dopłata do odszkodowania

Niedoszacowanie odszkodowania z OC może być krzywdzące i niesprawiedliwe dla poszkodowanego. Uważamy, że nie warto dokładać sobie stresu do swoich problemów. Lepiej jest skontaktować się z naszą firmą i dopłacić do odszkodowania. Jest to szybki i łatwy sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy bez żadnego ryzyka. Jest to legalne i szybsze niż droga sądowa. Podpisując z nami umowę otrzymasz najlepszą ofertę na rynku. Jeśli zaproponowana kwota nie jest dla Ciebie odpowiednia, możemy ją negocjować. Dbamy o to, aby transakcja była bezpieczna. Załatwiamy 90% formalności.

  • Jak uzyskać dopłatę do odszkodowania?

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wysokości otrzymanego odszkodowania i chcesz ubiegać się o dopłatę, musisz dostarczyć firmie całą dokumentację dotyczącą szkody oraz szczegółowo opisać stan pojazdu przed zdarzeniem. Jeśli pojazd został uszkodzony w transporcie, musisz dostarczyć szczegółowe informacje na temat uszkodzeń i użytych części. Pozwoli nam to obliczyć, jaka część Twojego odszkodowania została zaniżona i określić wysokość dopłaty. Aby móc podpisać umowę z naszą firmą, musisz spełnić następujące warunki:

  • Odszkodowanie zostało już Państwu wypłacone. Możesz to potwierdzić przedstawiając decyzję odszkodowawczą lub wyciąg z konta.
  • Decyzja odszkodowawcza została wydana nie wcześniej niż trzy lata od daty złożenia wniosku o dopłatę (po tym czasie sprawa ulega przedawnieniu).
  • Nie zawarłeś ugody z ubezpieczycielem.
  • Szkoda powstała na terytorium Polski.
  • Szkoda została wypłacona w gotówce.

Zobacz: Ranking kancelarii odszkodowawczych 2021

  • Zaniżone odszkodowanie a skup

Jeśli szkoda jest zaniżona, możemy ją również sprzedać naszej firmie. Polega to na przesłaniu kosztorysu, na podstawie którego wyliczamy o ile została zaniżona wartość szkody. Po przeprowadzeniu dokładnej analizy, konsultant przedstawi propozycję, a jeśli ją zaakceptujesz, zostanie podpisana umowa. Umowa ta obejmuje wypłatę kwoty wynikającej z umowy. Nasza firma nie prowadzi skupu szkód całkowitych. Sprzedaż szkody jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ trudniej będzie Ci samodzielnie uzyskać więcej pieniędzy od ubezpieczyciela. Uzgodniona kwota jest przekazywana Państwu niemal natychmiast po podpisaniu umowy.

Niedoszacowanie odszkodowania jest nie fair, jednak nie jest to koniec świata. Możesz być pewny, że uzyskasz świadczenie dzięki temu, że zdecydowałeś się na pomoc naszej firmy. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, będziesz mógł “pozbyć się” problemu. Nie będziesz musiał sam walczyć z ubezpieczycielem, np. w sądzie. Pozwoli to na uzyskanie większej kwoty niż ta, którą wypłaciłaby firma ubezpieczeniowa.

Previous Koncert Girl POWER
Next Jak wybrać odpowiedni amplituner stereo?

Może to Ci się spodoba

Jak długo trwa odwyk alkoholowy?

Odwyk alkoholowy jest często jedynym sposobem, aby osoba uzależniona od alkoholu mogła prowadzić normalne, satysfakcjonujące życie. Najlepszą formą odwyku jest odwyk stacjonarny. Możliwy jest jednak również odwyk ambulatoryjny. Czas trwania

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Powiększanie piersi – co warto wiedzieć

Wiele kobiet już w młodości oszczędzało pieniądze na przyszły wzrost piersi. Podczas gdy niektóre kobiety zrezygnowały z tego marzenia wraz z wiekiem, inne postanowiły przejąć kontrolę nad swoim ciałem i

Czym jest rafinacja metali szlachetnych?

Inwestorzy na całym świecie od dawna ufają alokacji kapitału w metale szlachetne. Najpopularniejszymi surowcami są złoto, srebro i platyna, które są metalami inwestycyjnymi. Można je nabyć w monetach bulionowych lub

Proces leczenia narkomani – poszczególne etapy

Jak wiadomo leczenie uzależnienia od narkotyków nie jest proste i zwykle trwa bardzo długi czas. W związku z rodzajem uzależnienia, możemy samo leczenie od narkomanii podzielić na różne etapy i

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź